top of page

MEIST

Liikva droonifoto.jpg

LIIKVA PÄIKESEKODU

SA Liikva Päikesekodu idee sai alguse autismispektrihäirega lapsevanemate murest, et pärast kooli lõppu ei ole Eestis erihoolekandeteenuse osutajaid, kes pakuks sobivaid teenuseid kohandatud keskkonnas ja vajaliku toetusega.

Oleme teenuskohtade rajamisel lähtunud suure toetusvajadusega autismispektrihäirega inimesest, kohandanud keskkonna ja loonud mitmekülgsed tegevusvõimalused – viljapuuaed, jalutusrada, kellatorn, grilli- ja kiikumismajake, kalatiik, tegevustoad, koduloomad ja -linnud, kasvuhoone. Kõikides tegevustes on kliendid koos tegevusjuhendajatega, päev on mitmekülgselt ja huvitavalt sisustatud, iga kliendi soove ja eripärasid on arvestatud. Kohandades teenuskeskkonda, muutes selle selgeks ja arusaadavaks, kasutades kaasaegseid kommunikatsioonivahendeid ja meetodeid, pakkudes jõukohast ja huvitavat tegevust, tagades vajaliku juhendamise ja toe on suur tõenäosus, et hoiame ära autismispektrihäirega inimeste äärmusliku käitumise avaldumise.

Meie tegevusjuhendajad ehk tööpere jaguneb töölaadsete tegevuste juhendajateks ja eluvaldkonna juhendajateks. Mõlemal tegevusjuhendajal on suur roll igapäevase elu normaalseks ja sujuvaks korraldamiseks. Eluvaldkonna tegevusjuhendajad toetavad, õpetavad, juhendavad ja suunavad kliente majades toimuvates tegevustes ning saadavad klienti väljapool maja. Töövaldkonna tegevusjuhendajad on meistrid omas valdkonnas ja valmistavad ette kõik töölaadsed tegevused klientidele, juhendavad ja õpetavad kliente töö tegemisel.

bottom of page