top of page
Search
  • Liikva Päikesekodu

Argipäev Tiigi majas


Hommikul kell 7 vahetavad öise vahetuse välja kaks tegevusjuhendajat, üks alustab noorte äratamist ja teine valmistab kosutava hommikusöögi. Peale hommikusööki arutame läbi, mis päev on, kuidas ilm on ja mis meid täna ees ootab. Iga päeva kohta on seinal päevaplaan ja päevaplaani tuleb järgida.

Kell 9 algab töölaadne tegevus. Selleks on meil mitmekülgsed võimalused, toimetada tuleb viljapuuaias, kalatiigi juures, hobuste ja alpakade boksides, grillplats tahab korrastamist ning aias on veel miljon tegemist, mis tuleb ära toimetada. Et see kõik saaks tehtud on meil aias kaks krapsakat tegevusjuhendajat – Lea ja Lotte.

Lisaks on ka tubased tegevused – käsitöötuba ja savituba. Käsitöötoas juhendab Triin ja savitoas Heidy.

Kõik Tiigi maja noored osalevad kõikides tegvustes koos eluvaldkonna tegevusjuhendajatega. Tiigi majas on 4 eluvaldkonna tegevusjuhendajat, kes juhendavad, toetavad ja suunavad. Meie kõigi päevad on täis rõõmu ja naeru ning muidugi ka mitmekülgselt ja huvitavalt sisustatud,

Töölaadsete tegevuste vahel peame pause, et vahepala ja lõunasöögi näol jõudu koguda. Ka väike selja sirutamine ehk pikutamine on väga kosutav enne pealelõunast töölaadset tegevust.

Alates kella neljast saabub oodatud ühistegevuse aeg, see on väga oodatud aeg, sest iga päev on uus tegevus ja võimalusi on ju nii palju. Mõnikord mängime toas erinevaid mänge: lauamänge, pallimänge, joonistame, värvime, kleebime ja rebime. Rebimistööd on eriti lemmikud. Kogu meie õue territoorium annab võimaluse ühistegevuse aeg veeta ka õues – grillida grillplatsil või kiikuda oma maja terrassil või teha hoopis kiirkõndi puuviljaaia rajal.

Kui õhtuhämarus hakkab saabuma, siis jälgime suurest elutoa aknast, mis õues toimub. Asume ju metsade vahel, põlluservas ja on mida oodata ning vaadata. Praegu kevadel kuulame vihmarabinat, kuuleme sookurgede hõikeid ja mõnikord isegi näeme neid. Loodame näha ka hiilivaid rebaseid ja metskitsi ning jäneseid, kes käivad maiustamas puuviljaaias. No on ju mida oodata ja vaadata!

Kõige elevusrohkem päev nädalas on neljapäev ja seda oodatakse väga, on siis ju pealelõunasel ajal väljasõit. Väljasõidud on toredad!

Muidugi on veel üks päev, mida noored väga ootavad – reedet. Reedel minnakse ju vanemate juurde koju, aga tagasi Liikvale kibeletakse ka väga 😉

233 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page