top of page
Search
  • Liikva Päikesekodu

Kaks ja pool kuud Liiva Päikesekodus

Updated: Dec 18, 2020


On ju! Pool ettevalmistusajast on läbi saanud. Sellele ajale tagasi vaadates on olnud nii avastamisrõõmu, kohtumisrõõmu, äratundmisrõõmu kui ka kõhklusi ja teadmatust eelseisva ees.

Meist on saanud tööpere- kollektiiv, kus väärtusteks on hoolivus, lahkus, mõistmine ja koostöö.

Koos oleme õppinud ja praktiseerinud meeskonnatööd, saanud teadmisi tegevusjuhendaja ülesannetest, praktiseerinud vaikuseminuteid ja kujundanud oma töökeskkonda.

Kaunistasime koos Päikesekodu jõulupuu! Tulemus oli suurepärane, palju silmailu ja tuhandeid rõõmsaid mõtteid tulevikust.

Kallid tulevased elanikud! Jäänud on veel 1,5 kuud meie kohtumiseni Teiega. Ootusärevus Teid näha ja Teiega koos nautida igapäevaelu on suur.

Seniks aga meie, Päikesekodu tööpere, veel õpime, tegutseme, loome ja rajame, et Teie tulevane Päikesekodu oleks Teie jaoks valmis.

Peatse kohtumiseni! Toredat jõuluaega ja olge hoitud!

Helle Aug


Kesksuvel märkasin Liikva Päikesekodu (LPK) tegevusjuhendaja tööpakkumiskuulutust. Arutasime pereringis sellise ettevõtte vajalikkust kus autismispektri häiret diagnoositakse üha rohkem. Vähehaaval hakkas idanema idee enda kaasamiseks sellise uue ja huvitava projektiga. Peas oli palju küsimusi. Kuidas LPK lõpuks kujuneb, kes hakkavad seal elama, milline saab olema elukorraldus? Esimesel kohtumisel LPK teenuste juhi Anu Halliga sain nendele küsimustele ka vastused. Üsna varsti oligi käes esimene tööpäev. Kõik LPK tulevased töötajad olid kohal, silmad säramas ja täis tööindu. Enne aga tuli läbida tegevusjuhendaja koolitus. Tegevusjuhendaja töö ei ole kerge. Et oma töös edukas olla on vaja vahel endale võtta HETK. Lisakoolitusena läbitud Vaikuseminutite kursus oli siin abiks. Kuigi ehitustegevus veel käib on LPK tänaseks oma uksed avanud. Klientide vastuvõtmiseks käivad veel viimased organisatoorsed ettevalmistused. Olen põnevil ja ootan meie esimesi kliente. Teretulemast Liikva Päikesekodusse!

Jaan Paulus


Kandideerimine- 26.august võttis Anu minuga ühendust, et kas sooviksin vestlusele tulla. Olin üsnagi üllatunud ja hinges valdas ootusärevus, muidugi olin ma kohe nõus.

Teekond tundmatusse- 31.august toimus vestlus. Hakkasime elukaaslasega Tallinnast Liikvale sõitma, me polnud kumbki seal varem käinud. Muidugi eksisime me ka kohe ära. Tee oli kinni (remont) ja kui lõpuks õigele teele saime siis sõitsime mapsi järgi metsa, kuhu auto oleks äärepealt kinni jäänud. Mul oli juba alla andmis tunne sees, et me ei jõuagi kohale. Lõpuks lugesime hoolikalt uuesti Anu saadetud kirja läbi ja jõudsime ikka lõpuks õigel ajal kohale.

Mulle pakuti eluvaldkonna tegevusjuhendaja kohta- algul ma mõtlesin aga võtsin pakkumise vastu ja olen ülirahul, et võtsin.

Pea ees vette hüppamine- Esimene tööpäev 28.09 tundsin ärevust, hirmu samalajal rõõmu, värskendust saada uusi teadmisi, õppida midagi uut. Tundsin Liikvale jõudes kodutunnet, keskkonna ja kollektiivi näol.

Tundsin rahu iseendaga, isiklikku huvi tegeleda erivajadustega noortega. Teoreetilised teadmsed mind ei hirmuta. Pigem on hirm selle ees kas noored võtavad mind omaks, kas ma suudan olla hea eeskuju ja hea tegevusjuhendaja- südames soovin seda.

Koolitused- Need on olnud väga harivad, väga palju uusi teadmisi on tulnud läbi koolituste, grupitööde ja ka läbi kolleegide. Vahel on lausa pea peaks ja juhe koos. Aga siiski olen motiveeritud. Kodus olles loen raamatud selle valdkonna teemal, et end rohkem ette valmistada.

Koolitajad - On olnud väga toredad ja asjalikud, olen saanud palju uusi teadmisi. Palju toredaid grupitöid on olnud.

Loodan, et mu õpihuvi ei kao kuskile, tunnen end tõesti hästi ja huvitatud tegevusjuhendaja tööst.

Kaisa Apfelbaum

228 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page