top of page
Search
  • Liikva Päikesekodu

Reportaaž töötubadest

Kui Triin käbidega Liikvale jõudis, oli õhupallide puhumine juba täies hoos.

On ilus kolmapäevane hommik, päike piilub puude tagant ning kohviaroom täidab tuba. Kõik on elevil, sest täna tuleb teistmoodi päev. Erinevalt tavapärastele koolituspäevadele saame täna tegeleda käsitööga. Paari päeva pärast on Liikva Päikesekodu avamine. Valmistame ise jõulukaunistusi kuni saabuvad meie kuusepuud.

Oleme jagunenud gruppidesse, igal on omad ülesanded.
Selles töötoas valmivad nöörist ja niidist kerad. Toast on kuulda elevaid ning lapselikke kilkeid. Nendest saavad kaunistused akendele.Siin kerkivad osavate meistrite näppude all päkapikumajad. Siin on töömeeleolu juba tõsisem ja asisem. Aknaavade ning uste välja lõikamine vajab täpset silma ja oskuslikku kätt.Kuuskede kaunistamiseks valmisid lipsukesed ning värvitud käbid. Lipsukeste meisterdamise töötoas tekitas jõulumeeleolu jõulumuusika ning mandariinid. Pealtnäha keerukaid lipsukesi oli tegelikkuses väga lihtne ja mõnus teha. Käbide osakonnas oli vaja rohkem abikäsi, sest enne käbidele lumekarva peale maalimist tuli neid seemnetest puhastada.

Koostöös päkapikkudega pakiti kuuskede alla ka kingitusi.

Tänane käsitööpäev on olnud edukas ning nüüd saab hakata kuuski ehtima.Päeva tegi toredaks ka see, et saime häid nippe ning uusi oskusi, et järgmistel jõuludel teha neid juba koos Päikesekodu elanikega. Nüüd oleme oma tööperega valmis jõuludeks ning Liikva Päikesekodu avamiseks.
112 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page